KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8949419
*
nr 894 9419
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), 1968, Landskap med gård, Bemålad ram, ramens innermått: 38 x 46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:40:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 20:38:08
1
2.000 kr
12/5 16:22:26
2
2.200 kr
12/5 17:08:56
3
2.600 kr
12/5 17:37:27
4
2.600 kr
12/5 19:26:37
2
2.800 kr
12/5 19:32:54
5
Vinnande bud
12/5 19:34:24
2
3.200 kr
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med gård olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 9419
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Uno Vallman (1913-2004), 1968, Landskap med gård, Bemålad ram, ramens innermått: 38 x 46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 20:38:08 | 1 | 2.000 kr |
12/5 16:22:26 | 2 | 2.200 kr |
12/5 17:08:56 | 3 | 2.600 kr |
12/5 17:37:27 | 4 | 2.600 kr |
12/5 19:26:37 | 2 | 2.800 kr |
12/5 19:32:54 | 5 | Vinnande bud |
12/5 19:34:24 | 2 | 3.200 kr |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med gård olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37